Biografie

  Osudové setkání zkušeného hudebníka, aktivního skladatele Jaroushe a mladé studentky zpěvu Kateriny při společném koncertování v roce 2005 bylo základním stavebním kamenem dnešní formace INNOCENS. Nadšení obou muzikantů, kteří se dohodli na vzájemné spolupráci neznalo mezí. V tomto období vznikaly skladby ryze akustického charakteru ( “Not a single word” nebo “A Fragile girl”). Záhy se však ukázalo, že hudební nápady ani celkový temperament těch dvou na pouhý „akustický výlet” nestačí. Nově vzniklá kapela, která na začátku roku 2006 dostala název INNOCENS začala růst.
Postupně se připojila houslistka Sonja a velmi talentovaný bubeník Thomas.
 
  Ještě v témže roce INNOCENS doplňují další členové z řad vynikajících hudebníků – klávesista Petronius a kytarista Dusean. Sonje vysoké tempo vývoje INNOCENS bohužel zkomplikovalo osobní plány, a tak se obě strany od té doby dohodly pouze na externí spolupráci. V té době byly veřejnosti představeny první DEMO snímky skladeb, které sklidily velký úspěch. Skladba “Synthetic Flower” bodovala na předním rockovém Rádiu HEY! a byla vybrána na kompilační CD Rockové arény.
 
  Polovina roku 2007 byla pro INNOCENS ve znamení tvrdé práce a také prvního koncertování. Kapela dostala prestižní nabídku odbýt si své debutové vystoupení na Mezinárodním hudebním veletrhu “Muzika” v Praze v září 2007. Koncertní deníček INNOCENS se nadále rozrůstal.

  Tvorba INNOCENS se prudce posunula kupředu – z původně plánované vize akustického projektu nezbylo nic, do popředí se draly nápady s prvky klasické hudby a moderní elektroniky, to vše za doprovodu silných rytmických kytarových hradeb. Koncem roku 2007 nastal další zlom, kdy INNOCENS zahájili spolupráci se skladatelem Antonínem Charvátem. Ten jako stálý host INNOCENS začal aranžovat orchestrální party skladeb.

    Od ledna 2008 INNOCENS dávají fanouškům k dispozici limitovanou sérii DEMO alba s názvem “Where are no angels” a zároveň pracují na vydání prvního oficiálního CD. Nabídky koncertování přicházejí i ze zahraničí, INNOCENS souhlasí se spoluprácí na filmu “Legendy Elfée”, ke kterému mají vytvořit soundtrack. V průběhu února a března INNOCENS absolvují své první turné „Spark & Metalhey Winter Storm 2008”

   Nového talentu na scéně si všimla agentura M.A.F.O., která s INNOCENS okamžitě zahájila spolupráci. Leden 2008 byl ale také ve znamení smutného odchodu, Dusean opouští INNOCENS kvůli zdravotním komplikacím se zrakem. Nová tvář, která nahradí Duseana na postu kytaristy bude známa v nejbližší době.
 SESTAVA :
 Katerina – zpěv, texty
Jaroush – baskytara, hudba
Thomas – bicí nástroje
Petronius – klávesové nástroje
Jakub - kytara
Hosté: Sonja – housle Antonín Charvát – orchestrální party